Öne Çıkanlar Mahzen Cafe İran protestoların arkasındaki ismi açıkladı almanya Son dakika: İstanbuldaki Kudüs zirvesinde tarihi karar Recep Tayyip Erdoğan

Bu haber kez okundu.

İstanbul'da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü

Birkaç gündür iş nedeniyle şehir dışında olan İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Dilara Yıldız (29), evine geldiği sırada eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) ile karşılaştı.

Genç kadın, Oktay Dönmez tarafından darbedilip silah zoruyla Tuzla'daki bir restorana götürüldü.

YARDIM İSTEDİ, SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ

İkili burada bir süre konuştuktan sonra Dilara Yıldız, restoranda bulunan kişilerden yardım istedi.

Olayın bildirilmesi üzerine restorana gelen polis ekiplerini gören Oktay Dönmez, belinde bulunan tabancayı çıkararak Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti.

Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğüsüne isabet eden kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybetti.

SALDIRGAN NİŞANLI 3 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Katil Oktay Dönmez, olay yerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarından sonra Yıldız’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli burada savcıya ifade verdi. Savcılık, şüpheliyi "Tasarlayarak öldürme", "Silahla yağmaya teşebbüs" ve "Silahla cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

TUTUKLANDI Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de şüpheli Dönmez'in sevk edildiği 3 ayrı suç maddesinden de tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

10 GÜN BOYUNCA EVDE DİLARA YILDIZ'I BEKLEDİ

Oktay Dönmez'in, duruşmaları nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan evinde 10 gün boyunca gelmesini beklediği tespit edildi.

Ayrıca daha önceden hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı da öğrenildi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #1

LAVABOYA GİDERKEN  BİLE YALNIZ BIRAKMADI

Polis merkezinin yanında bulunan restorana gelen ikilinin bir süre burada oturduğu, katil Dönmez'in talihsiz avukatı lavoboya giderken dahi yalnız bırakmadığı öne sürüldü.

İkili restoranda bir süre konuştuktan sonra olay yerine gelen polis ekiplerini gören katil Dönmez'in, panik yaparak ayağa kalktığı ve Yıldız’a kurşun yağdırdığı belirlendi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #2

TEHDİT MESAJLARINI SOSYAL MEDYASINDA PAYLAŞTI

Katil Oktay Dönmez’in, avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı mesajlar ise kan dondurdu.

Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı mesajlarda, “Çok zamanın yok bu hayatta” diyerek tehdit ettiği görüldü.

Mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim.” dediği görüldü.

KADINA ŞİDDETE KARŞIYDI

Avukat Dilara Yıldız’ın, kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü.

Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez.” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #3

ARKADAŞLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Yıldız’ın yakınları ve arkadaşları ise acı olayı haber alır almaz restorana koştu.

Cinayetin işlendiği restoran önünde toplanan Yıldız’ın acılı yakınları, sinir krizi geçirdi.

"BANA 'SAKIN GELME' DEDİ"

Dilara Yıldız’ın yakın arkadaşı, “Bayağı bir zamandır tehdit alıyordu. Hatta biz uyardık, tek kalma, tek gelme. Evinde kalmış, kendisi yokken. Bugün nasıl yakaladı onu tam bilmiyorum, sadece benden yardım istedi. İlk beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul'a geldiğinden. ‘Bana gelecektin Meniş, sakın gelme’ dedi. Ben bir an kalakaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben misafir ağırlıyorum şu anda dedi. Sesi çok tedirgin ve keskindi. Tamam mı dedi ardından kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu yakaladı. Ondan sonra ailesine ulaştım.” dedi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #4

"İMANA GELSİN, BOL BOL KUR'AN OKUSUN"

Katilin kendisine de mesaj attığını belirten Yıldız’ın arkadaşı, “Evet eski nişanlısıydı. Dengesiz bir çocuktu zaten. Nişanlandığında fark etti, yüzüğü attı. Attıktan sonra saplantı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı arıyordu, birkaç kere aradı. İş yerime sosyal medyadan ulaştı. Kendisi de tesadüfen benim iş yerimdeydi. Sonra benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı bir şeyler. Kimsin dedim, numara kayıtlı olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara'yla ilgili abuk subuk şeyler dedi, bak sen tehdit ediyorsun dedim. Bu insanlığa yakışmaz. Ben şu an Gürcistan'dayım, tehdit de etmiyorum, ispatlayın dedi. Sadece şunu yazmış, ‘imana gelsin, bol bol Kur'an okusun.’ Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim. Daha sonra zaten bu haberi aldık.” dedi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #5

"100 BİNE YAKIN KADIN ESNAFIN AVUKATIYDI"

Yıldız’ın başka bir arkadaşı Ayşe Aydın da “Şu anda gerçekten hepimizin canı acıyor. Gerçekten, içeride yatan hiç hak etmediği bu davranışı yaşayan hanımefendi, avukatımız, aynı zamanda arkadaşımız. İstanbul Güzellik Uzmanları Odası'nın avukatıydı, resmi avukatıydı. Sadece İstanbul değil, Türkiye’deki tüm güzellik uzmanlarının hakkını korumak için davalar açan 100 bine yakın kadın esnafın avukatıydı. Ve bu kadın cinayetlerinin artık bitmesini istiyorum, kadına şiddeti istemiyoruz. Daha önce Dilara bana, Dilara diyorum öldüğünü hala kabul edemiyorum, ihanete uğradığı için ayrıldığını söylemişti. Kurtulamadığını, sıkıntı yaşadığını söylüyordu. Zaten herkesin elinde mesajları var.” dedi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #6

SIR PERDESİ ARALANDI

Gözaltına alınan Dönmez, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Oktay Dönmez'in 2017 yılında 'Uzman Çavuş' olarak göreve başladığı 2021 yılında ise sözleşme yenilemeyerek görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada cinayetin üzerindeki sır perdesi kalkarken, yeni detaylarda ortaya çıktı.

KENDİSİNE AVUKAT ARARKEN TANIŞTILAR

Polisin çalışması sonucu ikilinin Oktay Dönmez'in, bir davasına bakacak avukat aradığı sırada Dilara Yıldız'la tanıştığı tespit edildi.

İkili arasında kısa sürede duygusal yakınlaşma yaşanırken kısa süre sonra aile arasında nişanlandıkları tespit edildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

Ancak daha sonra Dilara Yıldız ile Oktay Dönmez'in aralanın bozulduğu ve ayrılık kararı aldığı ortaya çıktı.

Dilara Yıldız'ın, Oktay Dönmez hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #7

150 BİN LİRALIK NİŞAN PARASI İÇİN TARTIŞIYORLARDI

Soruşturma kapsamında nişanın atılmasının hemen ardından Oktay Dönmez'in, harcadığı 150 bin lirayı Dilara Yıldız'dan istemeye başladığı ve bu konuda baskı yapmayı sürdürdüğü belirtildi.

ÇİLİNGİRLE GENÇ KADININ EVİNE GİRDİ

Avukat Dilara Yıldız'ın yılbaşı tatili için memleketi olan Samsun'a gittiği bu sırada Oktay Dönmez'in, bir çilingirle genç kadının evinin kapısına açtırarak içeri girip, evde yaşamaya başladığı tespit edildi.

10 gün boyunca evde kalan saldırganın, genç kadının eve gelmesi üzerine onu evde tehdit etmeye başladığı belirlendi.

ARKADAŞINA MESAJ ATIP YARDIM İSTEDİ

Soruşturma kapsamında Oktay Dönmez'in kendisine zarar vereceğini düşünen Dilara Yıldız'ın, kız arkadaşı E.K.'ya mesaj atarak  “Bana zarar verecek. Silahı var. Biz ciğerciye gidiyoruz. Yardım edin.” dediği tespit edildi.

Ardından "Kendimi iyi hissetmiyorum" diyerek Oktay Dönmez'i dışarı çıkmaya ikna eden Dilara Yıldız'ın, yolda karnının acıktığı söyleyerek her zaman gittikleri ciğerciye gitmelerini sağladığı öğrenildi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #8

MASADA 4 KİŞİ OTURUYORLARDI

Burada bir süre oturan ikilinin yanına bir süre sonra mesaj attığı kız arkadaşının eşi Ş.K. ile onun arkadaşları A.G. ve S.G. geldi.

Ş.K. yan masada otururken A.G. ve S.G. ikilinin oturduğu masaya oturdu.

“BANA KUMPAS MI KURDUNUZ?”

Gelen kişilerin Oktay Dönmez'i bir zarar vermemesi için ikna etmeye çalıştıkları sırada kapıda genç kadını arayan polis ekibini gören Oktay Dönmez'in, "Bana kumpas mı kurdunuz" diye bağırarak silahını çıkardığı ve Yıldız'ın başına bir el göğsüne 2 el olmak üzere 3 el ateş ettiği tespit edildi.

DİĞERLERİNE SİLAH DOĞRULTTU AMA ATEŞ ETMEDİ

Şüphelinin, daha sonradan silahını masada bulunan diğer kişilere doğrulttuğu ancak polis ekiplerinin "Dur teslim ol" çağrısı üzerine ateş etmediği öğrenildi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #9

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Poliste olayla ilgili ifade veren Oktay Dönmez'in, “1 yıl önce avukat ararken tanıştık. Aramızda duygusal yakınlaşma oldu. Nişanlandık. Ancak daha aramız bozuldu.  Nişan bozulduktan sonra harcama yaptığım 150 bin lira için aramızda tartışma çıkmıştı. Bu yüzden aramızda kavgalar yaşanıyordu. En son görüştüğümüzde bana evine gitmemi ve beklememi istedi. Bunun üzerine eve gittim. Çilingirle kapıyı açtırdım. Evde kalıp onu beklemeye başladım. Geldiğinde aramızda yine tartışma çıktı. Kendini kötü hissettiğini söyleyince dışarı çıktık. Yolda daha iyi olduğunu söyleyince yemek yemeye karar verdik. Lokantaya gittiğimizde bizim yanımıza kız arkadaşının eşi ve arkadaşları geldi. Konuştuk. Onlara bizim kendi aramızda bir mesele olduğunu söylerken, kapıda polis arabasını görünce kendimi kaybettim." dediği öğrenildi.

İstanbul da genç avukat eski nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü #10

İHA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.